Logo strony. Herb Malborka z napisem Urząd Miasta Malbork

Akcja sadzenia drzew z okazji Dnia Drzewa

Dzień Drzewa, to międzynarodowa akcja sadzenia drzew, mająca na celu wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. Z tej okazji 10 października Burmistrz Miasta Malborka, Przewodniczący Rady Miasta oraz reprezentanci Młodzieżowej Rady Miasta Malborka posadzili symbolicznie 9 drzew ozdobnych.

 
Na skwerze Paderewskiego posadzono dwie jabłonie (rajską i japońską), natomiast na placu przy ulicy Mickiewicza posadzono formację 7 śliw wiśniowych.
Dzisiejszy dzień, to kontynuacja procesu sadzenia drzew w mieście. W najbliższym czasie pojawią się kolejne nasadzenia. Burmistrz zachęca mieszkańców do zgłaszania lokalizacji na terenach miejskich, w których zdaniem mieszkańców mogłyby pojawić się nowe drzewa.

Akcję przeprowadzono z pomocą Pana Tomasza Gratkiewicza, a nadzorowana była przez Panią Katarzynę Elwartowską zajmującą się się utrzymaniem zieleni miejskiej w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Już dzisiaj zapowiedziano, że kolejna symboliczna akcja odbędzie się w kwietniu 2021 roku.

Galeria zdjęć

Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Malborka oraz Burmistrz Malborka Marek Charzewski podczas akcji sadzenia drzew z okazji Dnia Drzewa 2020 Przedstawiciel Młodzieżowej Rady Miasta sadzi drzewo z okazji Dnia Drzewa 2020 Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Malborka oraz Burmistrz Malborka Marek Charzewski podczas akcji sadzenia drzew z okazji Dnia Drzewa 2020 Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Malborka oraz pracownik zieleni Urzędu Miasta Malborka sadzą drzewo w ramach akcji ekologicznej z okazji Dnia Drzewa Przedstawiciel Młodzieżowej Rady Miasta Malborka przygotowuje wykop przed posadzeniem drzewa Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Malborka podczas akcji sadzenia drzew z okazji Dnia Drzewa 2020 Pracownik zieleni oraz radny Młodzieżowej Rady. Młody człowiek trzyma sadzonkę jabłoni. Pracownicy zieleni oraz radny Młodzieżowej Rady za pomocą specjalnego urządzenia wybierają ziemię przed posadzeniem drzewa. Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski oraz Przewodniczący Rady Miasta Paweł Dziwosz wspólnie pogłębiają miejsce, w którym posadzone zostanie jedno z drzew. Pracownik zieleni wspólnie z radną Młodzieżowej Rady Miasta mierzą odległości pomiędzy kolejnymi nasadzeniami. Burmistrz oraz Przewodniczący przygotowują podłoże przed posadzeniem drzewa. Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta wraz z Naczelnikiem biura rady. Przygotowanie drzewa przed posadzeniem. Szerszy plan na którym widać posadzone już drzewa. W tle pracujące grupy osób. Naczelnik Biura Rady za pomocą łopaty rozgarnia ziemię w miejscu, w którym zostanie posadzone kolejne drzewo. Przewodniczący Rady Miasta niosący nawóz do zasilenia sadzonek. Grupa radnych Młodzieżowej Rady Miasta sadzi drzewo w uprzednio przygotowanym miejscu. Grupa osób biorących udział w akcji z okazji Dnia Drzewa na tle posadzonych drzew.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności