Logo strony. Herb Malborka z napisem Urząd Miasta Malbork

Burmistrz gościł dowództwo szwedzkich i brytyjskich sił powietrznych

Wkrótce w 22. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Malborku rozpocznie się kolejna misja w ramach wzmocnionego dozoru przestrzeni powietrznej NATO (enhanced Air Policing).

 
W środę, 26 marca 2025 roku, Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski, w towarzystwie Zastępcy Dowódcy 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego ppłk dypl. Jerzego Goleniowskiego oraz mjr Macieja Kędzierskiego gościł przedstawicieli szwedzkich i brytyjskich sił powietrznych. Ich wizyta była związana z planowanym stacjonowaniem kontyngentów na lotnisku w Malborku.

Nad malborskim niebem możemy spodziewać się szwedzkich myśliwców JAS-39 Gripen oraz brytyjskich Eurofighterów Typhoon.

Obecność obu kontyngentów w Malborku jest częścią działań NATO mających na celu wzmocnienie obrony powietrznej w regionie.

Galeria zdjęć

Burmistrz gościł dowództwo szwedzkich i brytyjskich sił powietrznych 4 Burmistrz gościł dowództwo szwedzkich i brytyjskich sił powietrznych 3 Burmistrz gościł dowództwo szwedzkich i brytyjskich sił powietrznych 2 Burmistrz gościł dowództwo szwedzkich i brytyjskich sił powietrznych 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności