Deklaracja dostępności
Urząd Miasta Malborka zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Deklaracja dostępności dotyczy strony http://urzad.malbork.pl.
Data publikacji strony internetowej:
Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Wyłączenia:
Filmy i multimedia, które zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy. Przygotowanie ich pełnej dostępności wiązałoby się z nadmiernym obciążeniem dla podmiotu publicznego. Mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
Data sporządzenia deklaracji:
Informacje zwrotne i dane kontaktowe.
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Koordynator ds. dostępności Pan Grzegorz Koniszewski, g.koniszewski@um.malbork.pl. 556290403
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Pozostałe informacje
Aplikacje mobilne
Osoby z niepełnosprawnością mogą korzystać z aplikacji YorWay Beacon opisująca przestrzeń zamkniętą lub otwartą, w której znajduje się osoba niewidoma. Aplikacja dostarcza uprzednio zaimplementowane w nadajniku dane, przetwarzając je na informacje tekstowe, opisujące miejsce, w którym znajduje się osoba niewidoma.
Dostępność architektoniczna
Do budynku prowadzą dwa wejścia od Placu Słowiańskiego. Wejście główne A znajduje się z przodu budynku, prowadzą do niego schody bez podjazdu i bez windy dla osób niepełnosprawnych. Wejście B znajduje się z tyłu budynku, na podwórzu za wejściem do Straży Miejskiej.
Na poziomie wejściowym A znajduje się winda, którą można dostać się na każdy poziom budynku.
Za budynkiem jest jedno miejsce parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.
Na każdym piętrze budynku są plany tyflograficzne (tablice dotykowe) poszczególnych kondygnacji Urzędu Miasta w technologii łączącej czarny druk, brajl oraz elementy wypukłe z czytelną kontrastową grafiką wraz z opisami brajlowskimi. Tablice znajdują się po lewej stronie od wyjścia z widny na każdym korytarzu urzędu.
W Biurze Obsługi Interesanta dostępna jest przenośna pętla indukcyjna.
Na krawędziach schodów wewnętrznych i zewnętrznych są nakładki w kontraście.
Powierzchnie szklane oznakowane są taśmą.
Urząd dopuszcza prawo wstępu z psem asystującym.
Istnieje możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu. Należy wcześniej zgłosić taką potrzebę i zostanie ustalony termin spotkania.
W budynku zapewniono możliwość ewakuacji i uratowania osób ze szczególnymi potrzebami. Wyznaczone punkty zbiórki na poszczególnych kondygnacjach to: niski parter- miejsce przy schronie; parter- przy Biurze Obsługi Interesanta; I piętro-punkt przy schodach, II piętro-punkt przy schodach; III piętro- punkt przy tyflomapie. W punktach zbiórki są udostępnione wózki lub nosze płachtowe do ewakuacji.
Do pobrania: wzór wniosku o zapewnienie dostępności
Podstawa prawna
Rozporządzenie Rady Ministrów z 9 listopada 2017 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych Dz. U. z 2017 r. poz. 2247
Ustawa z 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych Dz.U. z 2019 r. poz. 848